• Reklamy

zvracanie-nechutenstvo

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

zvracanie-nechutenstvo

Odoslaťod vadkertiova20 6.2.2012 16:36

prosim Vas o radu,,,mam kocura :cica2: , ma priblizne 3 roky...vcera sme u neho zbadali ze mu slzi oko,ma nechut k jedlu, a dnes uz aj vracal zltu vodu..vcera este neco zjedol, no dnes uz nechce jest,a ani mlieko..moze byt prechladnuta,ci ide o nieco vaznejsie :-( :-( ..Prosim pomozte....
vadkertiova20
Nováčik
Nováčik

Založený: 6.2.2012 15:58
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: zvracanie-nechutenstvo

Odoslaťod miusiatko 6.2.2012 17:48

to Vam povie len veterinar po dokladnom vysetreni...
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod vadkertiova20 6.2.2012 18:14

no hej..lenze on tu teraz neni,bohuzial :(
vadkertiova20
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 6.2.2012 19:38

neviem odkial ste, ale vo vacsine miest v SR je v relativne blizkom okoli aspon nejaky veterinar.

Nepisete, ako kocur zije, ci chodi aj von, cim sa stravuje, ci uz niekedy mal nejake problemy, ci nema problemy napr. aj so stolicou, ci nieco nahodou nemohol zjest a tak moznych pricin moze byt 3500 a jediny clovek, ktory Vam moze dat odpoved je veterinar, ktory spravi vysetrenie krvi (hematologia a biochemia), macku prehmata a v pripade nutnosti spravi aj RTG, sono alebo poda infuzie.

ak macka neje viac ako dva dni moze dojst k lipidoze pecene, ktora moze byt nezvratna a vedie k smrti.
Ak sa naozaj nemozete dostat k vetovi dnes, utekajte tam hned zajtra rano

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod vadkertiova20 6.2.2012 20:25

no tak byva aj vonku ale aj vnutri..vacsinou je salamu pre macky,konzervu alebo sem tam nieco co jeme my na obed a tak....no neviem co by mohla zjest...je dlhosrsta a zbadali sme na jej mieste kde lezi chlpy,asi si ich uz vytrhava,a mozno je to aj z toho....
vadkertiova20
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Lilez 7.2.2012 11:44

nerieste a nepatrajte teraz po pricinach, tym totiz nic nevyriesite , ale zoberte kocura hned k vet :achtung:
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod Verča 10.3.2012 1:19

Na tvojom mieste by som určite vyhľadala veterinára
Kúpiť si zvieratko je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Založený: 13.7.2011 0:20

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 11.3.2012 10:12

My sme na tom boli podobne. Mojej 1 a pol ročnej mačičke začalo slziť očko. Zašli sme k veterinárovi. Povedal, že je to herpes vírus a dostali sme framykoínovú masť. Pomohlo. Po troch dňoch bolo všetko OK. Po ďaľšom týždni prestala úplne jesť piť, tak sme išli znova. Boli sme celý týždeň na infúziách. Robili jej krvné testy, sono, všetko OK. No mačička len chudla, nejedla, nepila. Urobili ďaľšie krvné testy, ktoré ukázali pokles imunity a všetky hodnoty boli na spodnej hranici.
Na to veterinár so stopercentnou istotou povedal, že je to FIV. Nakoľko mám CHS a doma ešte jednu mačičku, nebolo mi všetko jedno. Vraj ak má FIVku jedna, bude ju mať aj druhá. Takú bezsennú noc neprajem zažiť nikomu. Nedalo mi to však pokoj a ďaľší deň som sa vybrala k veťovi znova. Tentoraz som zobrala obe a obe som nechala na FIV testovať. Výsledky dopadli negatívne, veťo pokrčil plecami a povedal, že netuší čo jej potom mohlo byť. Chvala bohu cicuška opäť papá, náladu má dobrú aj niečo pribrala. Ale stále to nie je celkom ono. Má rok a pol a 3,3kg. Jej pol ročná "dcérka" váži 2,9kg. Držím palce, nech to dobre dopadne.
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 11.3.2012 10:15

Zabudla som dodať, že tiež veľa vracala a tiež to bola žltá voda.
Ak ste sa stretli s niečím podobným, budem rada ak sa ozvete. Keď už nedokáže poradiť veterinár, možno poradíte vy.
Rozmýšľam, že bude asi na mieste, keď zvážim výmenu veterinára.
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12

Reklamy

Odoslaťod guest 30.4.2012 13:46

kbslnecnica napísal:Zabudla som dodať, že tiež veľa vracala a tiež to bola žltá voda.
Ak ste sa stretli s niečím podobným, budem rada ak sa ozvete. Keď už nedokáže poradiť veterinár, možno poradíte vy.

mam rovnaky problem, macka asi tri styri dni menej zerie a cez vikend sa mi dva krat povracala, zltu trochu spenenu vodu, akoby mastnu, ziadne chlpy v nej neboli, cize trichobezoare by nemali byt pricinou (okrem toho jej davam aj pastu a vylucuje normalne)
vzdy bola prebierciva, ale posledne asi tri dni zozerie skutocne malo, aj to len z mojej dlane a necha sa vynukovat... :-(
mozno sa mi to len zda, alebo je to tym zacinajucim teplom, ale je viac apaticka akoby smutna :-(
s ockami nema problem, srst ma cistu, ocka jasne, nekycha nesopli ...
viac sa utahuje (to znamena ze v noci spi sama), ale zas nie uplne, "mojkanie" cez den si este stale vyzaduje
bojim sa o nu :smutny:
dnes ideme k vetovi
ak ma niekto podobne skusenosti, alebo vysvetlenie, potesilo by ma to
nerozumiem hlavne tej zltej vode, co vracia...
uz sa stalo ze vracala (to asi kazda macka) ale zvracala jedlo co jej nepadlo dobre, alebo co moc rychlo zozrala, proste bolo to jedlo, nie zlta voda :-/
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 30.4.2012 17:08

guest napísal:
kbslnecnica napísal:Zabudla som dodať, že tiež veľa vracala a tiež to bola žltá voda.

mam rovnaky problem, macka asi tri styri dni menej zerie a cez vikend sa mi dva krat povracala, zltu trochu spenenu vodu, akoby mastnu, ziadne chlpy v nej neboli, cize trichobezoare by nemali byt pricinou (okrem toho jej davam aj pastu a vylucuje normalne)
vzdy bola prebierciva, ale posledne asi tri dni zozerie skutocne malo, aj to len z mojej dlane a necha sa vynukovat... :-(
mozno sa mi to len zda, alebo je to tym zacinajucim teplom, ale je viac apaticka akoby smutna :-(
s ockami nema problem, srst ma cistu, ocka jasne, nekycha nesopli ...
viac sa utahuje (to znamena ze v noci spi sama), ale zas nie uplne, "mojkanie" cez den si este stale vyzaduje
bojim sa o nu :smutny:
dnes ideme k vetovi
ak ma niekto podobne skusenosti, alebo vysvetlenie, potesilo by ma to
nerozumiem hlavne tej zltej vode, co vracia...
uz sa stalo ze vracala (to asi kazda macka) ale zvracala jedlo co jej nepadlo dobre, alebo co moc rychlo zozrala, proste bolo to jedlo, nie zlta voda :-/

Guest ako ste dopadli u vetoša?Môj mal podobný problém tiež vracal len tu žaludočnu šťavu.Po dôkladnom vyšetrení a odberoch sme skúsili zmenu stravy+probioticku pastu a klop klop pekne sa to upravilo.Už mi asi šli granule krkom :-) .
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod guest 30.4.2012 18:42

Marusska83 napísal:Guest ako ste dopadli u vetoša?Môj mal podobný problém tiež vracal len tu žaludočnu šťavu.Po dôkladnom vyšetrení a odberoch sme skúsili zmenu stravy+probioticku pastu a klop klop pekne sa to upravilo.Už mi asi šli granule krkom :-) .

tak vet zmeral teplotu (prvy vet co sa mu to podarilo, berta je prehnane rektalne citliva)
mala zvysenu, nie velmi- len na hranici
je chora a preto ta zmena v spravani a v stravovani, povedal ze dovodom vracania je podrazdeny zaludok, mozno aj nieco zjedla take...
pichol jej dve injekcie
spasmium a clamoxyl, duphamox
ze ju nemame nutit jest uz dnes (ja ju totiz vzdy prikrmujem ked neje, snazim sa do nej napchat, pokial to ide)
a ze vela pila aj kvoli tomu ze mala tu zvysenu teplotu (my sme uz doma spekulovali nad cukrovkou a stitnou zlazou a kadecim, lebo sa nam to nezdalo ze pije zrazu viac)
otapena a smutna tiez z tej teploty
v stredu mame prist znova k vetovi
mame ju krmit po malych davkach, nenutit, a mam je maso varit, lebo ho lahsie stravi uvarene teraz ked ma taky podrazdenejsi ten zaludok ( berta zerie hovadzie a telacie, a to je trochu tazsie na travenie ako kuracina-tu mi ale odmieta uz davnejsie zrat)
macka sa vraj bezne utahuje ked je chora, tak preto spavala tieto posledne noci sama

no takze tak
samozrejme sycala u veta, ale ziadnu vacsiu "hanbu" nespravila, nemuseli sme ju nahanat okolo stola a dokonca nikoho nekusla (len mna dva krat v aute, to akoze za trest, niekto si to proste musel odpykat, ze musela ist k vetovi :-D )
tak dufam ze lieky zaberu a vsetko zas bude okej
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 30.4.2012 19:32

guest napísal:
Marusska83 napísal:Guest ako ste dopadli u vetoša?Môj mal podobný problém tiež vracal len tu žaludočnu šťavu.Po dôkladnom vyšetrení a odberoch sme skúsili zmenu stravy+probioticku pastu a klop klop pekne sa to upravilo.Už mi asi šli granule krkom :-) .

tak vet zmeral teplotu (prvy vet co sa mu to podarilo, berta je prehnane rektalne citliva)
mala zvysenu, nie velmi- len na hranici
je chora a preto ta zmena v spravani a v stravovani, povedal ze dovodom vracania je podrazdeny zaludok, mozno aj nieco zjedla take...
pichol jej dve injekcie
spasmium a clamoxyl, duphamox
ze ju nemame nutit jest uz dnes (ja ju totiz vzdy prikrmujem ked neje, snazim sa do nej napchat, pokial to ide)
a ze vela pila aj kvoli tomu ze mala tu zvysenu teplotu (my sme uz doma spekulovali nad cukrovkou a stitnou zlazou a kadecim, lebo sa nam to nezdalo ze pije zrazu viac)
otapena a smutna tiez z tej teploty
v stredu mame prist znova k vetovi
mame ju krmit po malych davkach, nenutit, a mam je maso varit, lebo ho lahsie stravi uvarene teraz ked ma taky podrazdenejsi ten zaludok ( berta zerie hovadzie a telacie, a to je trochu tazsie na travenie ako kuracina-tu mi ale odmieta uz davnejsie zrat)
macka sa vraj bezne utahuje ked je chora, tak preto spavala tieto posledne noci sama

no takze tak
samozrejme sycala u veta, ale ziadnu vacsiu "hanbu" nespravila, nemuseli sme ju nahanat okolo stola a dokonca nikoho nekusla (len mna dva krat v aute, to akoze za trest, niekto si to proste musel odpykat, ze musela ist k vetovi :-D )

tak dufam ze lieky zaberu a vsetko zas bude okej

Guest teraz ma napadlo niečo keď si napísala o tom naháňaní.My už pri každej návšteve veterinára musíme mať postroj a skrátené vodítko ktorým je kocúr pripnutý v taške.Má to na voľno ale istota po skusenosti pred kastráciou.Naháňali sme ho 4,traja lekári+ja a to čo tam porozbíjal ani nechci vedieť.teraz ešte len vidí tašku a už sa zbombarduje za skriňu a nevylezie odtiaľ kým ju neodložím.A to nás o chvíľu čaká očkovanie :jaziram: :-( .Na ten podráždený žaludok jej mohol potom nejakú probioticku pastičku dať aby sa to upravilo,skús sa opýtať čo ti na to povie veterinár.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 30.4.2012 20:13

mame ju krmit po malych davkach, nenutit, a mam je maso varit, lebo ho lahsie stravi uvarene teraz ked ma taky podrazdenejsi ten zaludok

to je ale strasna hovadina, s prepacenim. Macka naopak daleko horsie travi maso varene, pretoze je to nieco uplne neprirodzene, struktura proteinov sa varom meni, maso je ochudobnene o mineraly a vitaminy...

Ze je chora ste vedeli, uz ked ste tam sli. Diagnoza je aka? Krv sa brala? Moc sa bral? Ci zmeranie teploty je dostatocna diagnosticka metoda? :mutagen:

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod guest 1.5.2012 10:10

Marusska83 napísal:Guest teraz ma napadlo niečo keď si napísala o tom naháňaní.My už pri každej návšteve veterinára musíme mať postroj a skrátené vodítko ktorým je kocúr pripnutý v taške.Má to na voľno ale istota po skusenosti pred kastráciou.Naháňali sme ho 4,traja lekári+ja a to čo tam porozbíjal ani nechci vedieť.teraz ešte len vidí tašku a už sa zbombarduje za skriňu a nevylezie odtiaľ kým ju neodložím.A to nás o chvíľu čaká očkovanie :jaziram: :-( .Na ten podráždený žaludok jej mohol potom nejakú probioticku pastičku dať aby sa to upravilo,skús sa opýtať čo ti na to povie veterinár.

tak aj my to mame take stresove pred kazdou navstevou veterinara, Berta ma same zle spomienky, takze sa jej nedivim...
do prepravky ani tasky ju nemame sancu vopchat, to uz sme vzdali... v prepravke sice obcas drieme, kedze tam ma decku a plienku, ale musi byt otvorena, takze k vetovi ju beriem na rukach, na ruky sa vzdy necha zobrat moje male dovercive :1l0: hnevat sa zacne az ked sme na chodbe a potom v aute, to uz vie, ze sme ju oklamali...
skusim sa zajtra opytat na tu pastu, aj ked neviem neviem, mne sa horko tazko dari davat jej bezopet pastu...
kedysi sme jej na isty cas skusali davat aj calopet (po operacii) ale tu nemala ani trochu rada, mozno tri styri krat to bolo aj s uspechom, takze neviem ...
a u nas nefunguje take ze obtriet jej pastu o labky a bradu, ona si to potom radsej osucha o gauc nez by to mala zlizat a samozrejme sa urazi aj na dva dni do zasoby, holt, nejako sme asi zlyhali vo vychove aj v pristupe...
ale vdaka za radu a ked bude mat vet nieco take v ambulancii tak asi predsa len kupim, za pokus to stoji :-)
uz sa mame inak lepsie, dnes zatial nevracakala, v noci mi okupovala paplon a rano zozrala pecienku v mnozstve asi 150 gramov na tri krat s odstupmi po pol hodine... a sama si pytala jest a posobi culejsie, teraz sedi na parapete a ziza na svet :-)
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb