• Reklamy

čo robiť s ranou po sterilizácií?

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

čo robiť s ranou po sterilizácií?

Odoslaťod Verča 20.7.2012 12:18

Dobrý deň. Moju mačičku som asi pred 5 dňami dala vysterilizovať a veterinár mi povedal, nech jej nechám ten golier. No čítala som tu na fóre, že ak si to neoblizuje, nie je to potreba. No ona si s tým spočiatku nič nerobila, ale asi včera si to začala olizovať, hneď som jej dala golier a dnes som tam zbadala také ako keby žlté chrastičky. ( pravdepodobne hnis ) Mám s tým niečo robiť? Niečím to ošetriť alebo tak.. Alebo to samo zmizne ako sa to bude hojiť? Za odpovede vopred ďakujem :)
Kúpiť si zvieratko je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Založený: 13.7.2011 0:20
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: čo robiť s ranou po sterilizácií?

Odoslaťod Verča 20.7.2012 12:35

A aby som nezabudla, veterinár mi odporučil dávať nato repík aby sa rana vysušila, tak jej dávam to :) No je to všetko?? Aké máte skúsenosti vy? Čo ste svojím mačičkám/kocúrikom dávali nato ?
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Dorka 20.7.2012 14:29

Mne sa osvedčil na všetky rany roztok Betadine, dá sa kúpiť v lekárni.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Verča 20.7.2012 17:07

Dorka napísal:Mne sa osvedčil na všetky rany roztok Betadine, dá sa kúpiť v lekárni.

Ďakujem pekne, vyskúšam :-)
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod mufinka 23.7.2012 6:36

Moja mačička nedostala golier a ranku si oblizovala a pekne sa jej zahojila, bez akýchkoľvek problémov. Mačacie sliny sú najlepší dezinfekčný prostriedok. Ja by som ju nechala nech si ranku čistí sama. Moja Micka je po operácii už asi 5 týždňov a miesto rezu už ani nevidieť. :cat37:
Obrázok používateľa
mufinka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 22.6.2012 11:45
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Verča 23.7.2012 19:07

mufinka napísal:Moja mačička nedostala golier a ranku si oblizovala a pekne sa jej zahojila, bez akýchkoľvek problémov. Mačacie sliny sú najlepší dezinfekčný prostriedok. Ja by som ju nechala nech si ranku čistí sama. Moja Micka je po operácii už asi 5 týždňov a miesto rezu už ani nevidieť. :cat37:

To možno ale odtrhla si steh a mala okolo rany začervenané s chrastami ?? Preto jej radšej nechávam golier :-)
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod catca 23.7.2012 19:31

Moje Arlinke dali naši veterinári slušivé tričko z takej poréznej tkaniny, vyzerala v ňom nesmierne smiešne, ale k rane nemala prístup a tá sa pri tom vetrala. Podľa mňa lepšie ako golier.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod Verča 23.7.2012 22:51

catca napísal:Moje Arlinke dali naši veterinári slušivé tričko z takej poréznej tkaniny, vyzerala v ňom nesmierne smiešne, ale k rane nemala prístup a tá sa pri tom vetrala. Podľa mňa lepšie ako golier.

No ak si s tým ešte niečo bude robiť, tak to spomeniem veterinárovi. No 30.7 jej majú vyberať stehy, tak sa uvidí či bude neposlušná :-D Ale jednoznačne ďakujem za rady :cat42:
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Verča 29.7.2012 22:31

Verča napísal:
mufinka napísal:Moja mačička nedostala golier a ranku si oblizovala a pekne sa jej zahojila, bez akýchkoľvek problémov. Mačacie sliny sú najlepší dezinfekčný prostriedok. Ja by som ju nechala nech si ranku čistí sama. Moja Micka je po operácii už asi 5 týždňov a miesto rezu už ani nevidieť. :cat37:

To možno ale odtrhla si steh a mala okolo rany začervenané s chrastami ?? Preto jej radšej nechávam golier :-)

Aj keď si trhala tie stehy, predsa som vyskúšala túto radu. Vytrhla si už ďalšie stehy ale rana vyzerá dobre :) Nie sú tam už žiadne chrastičky a nie je to ani opuchnuté. ( klop, klop ) :wink: Ďakujem :cat36:
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod mufinka 30.7.2012 6:01

Verča napísal:
Verča napísal:

Aj keď si trhala tie stehy, predsa som vyskúšala túto radu. Vytrhla si už ďalšie stehy ale rana vyzerá dobre :) Nie sú tam už žiadne chrastičky a nie je to ani opuchnuté. ( klop, klop ) :wink: Ďakujem :cat36:

To som rada že ranka je už v poriadku. Raz sme mali na dvore kocúra, ktorý sa večne bil s inými a jedného dňa prišiel celý doráňaný a s krvácajúcim a hnisavým lícom. Mačky sa hneď pustili do oblizovania a o pár dní to mal pekne zahojené. Aj nášmu psovi tak vyliečili poranenú labku :cat37:
Obrázok používateľa
mufinka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Verča 30.7.2012 9:29

Tak akože vedela som, že psíkovia a mačičky si vedia vylízať ranu, len tohto som sa bála keďže mačky nemajú taký hebký jazyk ako psy, myslela som si, že jej to viac uškodí ako pomôže. Ale dnes sa jej idú vyberať stehy, veterinár bude nadšený, že tam je už ledva polka :-D
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Lilez 30.7.2012 9:43

Verča napísal:Tak akože vedela som, že psíkovia a mačičky si vedia vylízať ranu, len tohto som sa bála keďže mačky nemajú taký hebký jazyk ako psy, myslela som si, že jej to viac uškodí ako pomôže. Ale dnes sa jej idú vyberať stehy, veterinár bude nadšený, že tam je už ledva polka :-D

no máš doma malú veterinárku :D :D :D ale pokiaľ ranka vyzerá dobre, je to ok :-) :-) mojim dvom kráskam vypadli stehy samé, takže tento problém mi ubudol :-D
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod mufinka 30.7.2012 10:52

Verča napísal:Tak akože vedela som, že psíkovia a mačičky si vedia vylízať ranu, len tohto som sa bála keďže mačky nemajú taký hebký jazyk ako psy, myslela som si, že jej to viac uškodí ako pomôže. Ale dnes sa jej idú vyberať stehy, veterinár bude nadšený, že tam je už ledva polka :-D

Keď som bola s mojou na vyberaní stehov, tak to bola snáď ledva minúta. To jej ani nerobil veterinár, ale jeho sestrička a tá spravila cvak, potiahla a bolo po vyberaní stehov a ja som si predstavovala že snáď aká operácia to bude.. :-D
Obrázok používateľa
mufinka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Verča 30.7.2012 10:54

Lilez napísal:

no máš doma malú veterinárku :D :D :D ale pokiaľ ranka vyzerá dobre, je to ok :-) :-) mojim dvom kráskam vypadli stehy samé, takže tento problém mi ubudol :-D

Tak to teda mám. Hej rana je už v pohodke, konečne to už bude bez stehov a konečne to už bude za nami.. Hurááá :cat31:
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Verča 30.7.2012 10:56

mufinka napísal:

Keď som bola s mojou na vyberaní stehov, tak to bola snáď ledva minúta. To jej ani nerobil veterinár, ale jeho sestrička a tá spravila cvak, potiahla a bolo po vyberaní stehov a ja som si predstavovala že snáď aká operácia to bude.. :-D

tak akože ja viem že vyberanie stehov nie je žiadna operácia ani nič. Viem to podľa seba. Ale viem, že by stačilo počkať 2 dni a micinka sa o to postará sama :cat34:
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb