• Reklamy

PRosííím o radu..Moj kocur strasne mnauciii

keď potrebujete poradiť s chovom...
  • Reklamy

PRosííím o radu..Moj kocur strasne mnauciii

Odoslaťod Brisis 6.9.2012 19:36

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám kocúra Samsona, je to britská silver shaded činčila, je prenádherný, všetci ho milujeme avšak má neskutočnú povahu, nonstop chodí po byte a mňaučí.Najskôr som myslela že mu asi niečo je, tak som bežala veterinárovi a ten po prezretí zistil že je uplne v poriadku, papá normálne prevažne granulky, čo sa týka hovienok taktiež v pohode. Veterinár usúdil že má takú povahu. Chodí a nudí sa. Snažím sa mu venovať ako sa len dá, brávala som ho aj na dvor aby mal zmenu, a to som akurat totalne zaklincovala odvtedy sedí pri dverách celé dni mnaučí,škriabe na dvere celé noci.Som zúfalá, susedia tiež:(((( Prosím poraďte, či ste sa s niečím podobným stretli, a ako ste ďalej postupovali.
Samson - Britská Silver shaded činčila - * 29.03.2011
Dafné - Britská korytnačiová mačička - * 04.04.2011
Obrázok používateľa
Brisis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 20.5.2011 18:14
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Radka

Reklamy

Re: PRosííím o radu..Moj kocur strasne mnauciii

Odoslaťod Kristína 6.9.2012 23:08

Brisis napísal:Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám kocúra Samsona, je to britská silver shaded činčila, je prenádherný, všetci ho milujeme avšak má neskutočnú povahu, nonstop chodí po byte a mňaučí.Najskôr som myslela že mu asi niečo je, tak som bežala veterinárovi a ten po prezretí zistil že je uplne v poriadku, papá normálne prevažne granulky, čo sa týka hovienok taktiež v pohode. Veterinár usúdil že má takú povahu. Chodí a nudí sa. Snažím sa mu venovať ako sa len dá, brávala som ho aj na dvor aby mal zmenu, a to som akurat totalne zaklincovala odvtedy sedí pri dverách celé dni mnaučí,škriabe na dvere celé noci.Som zúfalá, susedia tiež:(((( Prosím poraďte, či ste sa s niečím podobným stretli, a ako ste ďalej postupovali.

Je kocurik vykastrovany? Ak nie, pyta sa von za mackami.
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Brisis 7.9.2012 16:00

Ano je, uz je viac ako rok po kastracii, preto si to neviem vysvetlit:((
Samson - Britská Silver shaded činčila - * 29.03.2011
Dafné - Britská korytnačiová mačička - * 04.04.2011
Obrázok používateľa
Brisis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 20.5.2011 18:14
Skutočné meno: Radka

Reklamy

Odoslaťod Haudrietka 7.9.2012 18:23

Nuž, spravili ste osudovú chybu, že ste s ním boli vonku. Ja som si tak tiež jedneho naučila a doslova ho šlak triafal, ked som ho nechcela pustiť von. Alebo mu začalo hrabať o 1 v noci. Tak som hodila bundu a pod ho von, lebo tak začar ziapať, že to museli počuť aj vo vedlajšom dome. Žiaľ, raz sa nevratil. Na toto som ani ja nevyzrela. Teraz mam druheho kocura, a s tym sme išli len na balkon a len s doprovodom a zachvilu chce ist sam dovnutra. Takuto chybu by som už nespravila.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34

Reklamy

Odoslaťod Crysis 10.9.2012 19:59

Podobný problém mám aj ja,lenže mojich mačiakov to po cca dvoch dňoch prejde,ked vidia že sa von nedostanú.Jedine pevné nervy,hádam ho to prejde.
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Pohlavie: Muž
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Odoslaťod Quinzinka 16.9.2012 23:22

Kamarátka si adoptovala kocúrika z ulice, a tiež ma obdobný problém. Pýtala sa ma, či by kastrácia vyriešila tento problem a prestal by sa pýtať von. Odpovedala som jej, že podľa mna určite, ale radšej sa pýtam aj Vás, či teda kastrovaný kocur prestane mať záujem o potulky :) Ď
Obrázok používateľa
Quinzinka
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 25.7.2012 13:08
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Henrieta

Reklamy

Odoslaťod Gorinko 23.9.2012 6:42

Dobré ráno.

Skús sa mu ešte viac venovať.

Dovidenia. :D :D :D :D :D :D :D :D
Gorinko
Nováčik
Nováčik

Založený: 17.7.2012 9:42
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Jessica

Reklamy

Odoslaťod kasiopea 23.9.2012 11:28

Dobrý, deň.
Potrebovala by som poradiť, čo v prípade, že vám dvoj ročná mačka začne po byte značkovať? A nie len to, okrem nej mám ešte tri mačky a s dvoma nevychádza dobre, neustále sa bijú a to tak, že lietajú všade naokolo chlpy, ba dokonca už tiekla aj krv. S treťou mačkou vychádza dobre.
Obrázok používateľa
kasiopea
mačiatko
mačiatko

Založený: 1.2.2011 12:01

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 23.9.2012 22:46

vy mate chovne nekastrovane macky, pravda? Znackovanie a teritorialne spravanie bohuzial suvisi s tym. Mozte skusit nejaky Feliway a podobne metody, ale nejake velke nadeje by som do toho nevkladala.
Pre istotu by som jej nechala skontrolovat moc, ale ak nie je kastrovana, problem bude asi tam
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod kasiopea 25.9.2012 5:19

miusiatko napísal:vy mate chovne nekastrovane macky, pravda? Znackovanie a teritorialne spravanie bohuzial suvisi s tym. Mozte skusit nejaky Feliway a podobne metody, ale nejake velke nadeje by som do toho nevkladala.
Pre istotu by som jej nechala skontrolovat moc, ale ak nie je kastrovana, problem bude asi tam

Ano mám chovné mačky a tiež, si myslím, že to nebude ľahké. Skúsila som aj Kozlík a na chvíľku to pomáha, ale jeho účinok je krátkodobý a len čo vyprchá cica opäť ciká kde sa jej zachce, najradšej na noviny, a kuchynskú utierku. Moč má v poriadku aj inak je úplne zdravá. To ma síce teší, ale to jej značkovanie ma privádza do zúfalstva.
Dakujem za odpoved.
Obrázok používateľa
kasiopea
mačiatko
mačiatko

Založený: 1.2.2011 12:01

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 27.5.2013 21:04

Pekný večer všetkým! Zapájam sa do debaty o mňaučaní. Mám tiež s tým problém.
Mám doma dvoch chlpáčov - mačku a kocúra. Mačka kastrátka, 5 rokov. Kocúr kastrát, 3 roky.
Mačka úplne v pohode, salámistka najväčšia. Kocúr večer aj skoro ráno chodí, mňaučí, hučí, mrnčí... Večer sa ho snažím zabaviť, chcem sa s ním hrať, ale jemu sa moc nechce. Na loptičku, myšku, laserové svetielko reaguje chvílu a potom sa mu už nechce. Má prístup aj na balkón. Väčšinou má pootvorené a môže sa promenádovať hore-dole. Ani to ho ale niekedy nebaví. A aj tak chodí a hučí.
Ráno začne aj o piatej ráno. Víkend, týždeň, sviatok. To je jedno. Ráno tiež môže ísť na balkón. Lebo to má rád, vysedáva, pozoruje okolie, vtáčiky,... Ale väčšinou to nepomáha. Idem aj hore, troška sa pohráme, ale keď idem do roboty sa nedá.
Jesť mu chutí, pije, chodí na wecko, s mačkou sa aj pohrajú, ponaháňajú. Nie je velmi kontaktný typ, nerád sa mojká. Priatel je z toho dosť na nervy a ja mám obavy či nám za chvílu nezačnú búchať susedia :-(
Vopred ďakujem za každú radu!!
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 10:04

Reklamy

Odoslaťod KatuliK1986 29.5.2013 13:53

Andrea.T napísal:Pekný večer všetkým! Zapájam sa do debaty o mňaučaní. Mám tiež s tým problém.
Mám doma dvoch chlpáčov - mačku a kocúra. Mačka kastrátka, 5 rokov. Kocúr kastrát, 3 roky.
Mačka úplne v pohode, salámistka najväčšia. Kocúr večer aj skoro ráno chodí, mňaučí, hučí, mrnčí... Večer sa ho snažím zabaviť, chcem sa s ním hrať, ale jemu sa moc nechce. Na loptičku, myšku, laserové svetielko reaguje chvílu a potom sa mu už nechce. Má prístup aj na balkón. Väčšinou má pootvorené a môže sa promenádovať hore-dole. Ani to ho ale niekedy nebaví. A aj tak chodí a hučí.
Ráno začne aj o piatej ráno. Víkend, týždeň, sviatok. To je jedno. Ráno tiež môže ísť na balkón. Lebo to má rád, vysedáva, pozoruje okolie, vtáčiky,... Ale väčšinou to nepomáha. Idem aj hore, troška sa pohráme, ale keď idem do roboty sa nedá.
Jesť mu chutí, pije, chodí na wecko, s mačkou sa aj pohrajú, ponaháňajú. Nie je velmi kontaktný typ, nerád sa mojká. Priatel je z toho dosť na nervy a ja mám obavy či nám za chvílu nezačnú búchať susedia :-(
Vopred ďakujem za každú radu!!

Bol taky vzdy? Alebo zacal takto mraucat iba niekedy teraz?
ObrázokObrázok

Lorelai (*19.2.2013) - ragdoll seal mitted RAG n04, naša najkrajšia upradená princezná
KatuliK1986
mačiatko
mačiatko

Založený: 12.4.2013 8:43
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Katarína

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 19.7.2013 21:55

Snažila som sa vylúčiť psychické dôvody. Celý jún bol v zástrčke feliway, na krku obojok na ukludnenie. Pár tabletiek relaxsysu... Ale je to ako na hojdačke. Pár dobrých dní (t.j. hučí len ráno, večer nie), potom hučí ráno aj večer a takto dokolečka. Zajtra ideme vetošovi na očkovanie, uvidím aký bude mať vetoš na to názor. Už neviem či sa len nudí, či je nešťastný, či ho niečo nebolí, či si vynucuje pozornosť, alebo je proste taký... každopádne to musím vyriešiť čím skôr :-/
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 10:04

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Chovateľská poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb