• Reklamy

micena z ulice do bytu

len tak o mickách...
  • Reklamy

micena z ulice do bytu

Odoslaťod kikamici 6.12.2012 18:57

chcela by som umiestniť sterilizovanú 2 ročnú micenku z ulice (na sídlisku) do bytu. Ako by to mohlo dopadnúť? Vedela by používať mačací záchodík? Nechcela by vyskočiť cez okno von? Micka je vonku dosť ostražitá, plachá, ale na mňa zvyknutá, môžem ju hladkať, dvíhať, vždy ked ma vidí, za mnou pribehne, krmim ju dvakrát denne. Ale problém je ten, že by išla cudzím ludom. Takže neviem. Máte aj takéto skúsenosti, že už staršia micenka z ulice do bytu?
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Re: micena z ulice do bytu

Odoslaťod miusiatko 7.12.2012 0:22

1. zachod - macky su prirodzene cistotne a este som sa nestretla s mackou, ktora by na zachod chodit nechcela alebo sa nenaucila
2. okno - ak nie je okno/balkon zabezpecene, tak skor neskor macka vyskoci/vypadne, je uplne jedno, ci predtym zila na ulici alebo je to doma odchovana aristokratka. Kto nema zasietovane okno/balkon musi na macku davat pozor a v jej pritomnosti ho neotvarat
3. plachost - ak sa vam necha hladkat, s najvacsou pravdepodobnostou sa necha hladkat aj komukolvek inemu, na koho si zvykne
4. vek - brala som z ulice 11 rocnu macku (cely zivot zila na ulici), ktora si na zivot v byte zvykla perfektne (a rovnako aj na zivot opat vonku, teraz zije na farme a je tam rovnako dokonale stastna)

Kazda macka je ina. Docaskujem macky a 90% z nich je z ulice. Niektore sa domahaju pristupu von, niektore sa boja ist aj na okno, dalsim je to uplne jedno - hlavne ze maju svojho cloveka.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod felis 7.12.2012 8:54

Absolútny súhlas, máme rovnaké skúsenosti. Mačky sú inteligentné a citlivé bytosti. Držím palce!
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58

Reklamy

Odoslaťod kikamici 28.1.2013 23:33

tak dnes podvečer som dala vonkajšiu micenku do bytu. Zobrala si ju mladá sympatická baba. Micena vyrastala na našom parkovisku od mačiatka. Ako som písala, ku mne sa túlila ked som ju krmila, nechala sa hladkať, škrabkať, alebo len tak pri mne aj 20 minút ticho sedela, ja som čupela. alebo mi vložila predné labky do dlane, a tak jemne škrabkala. Ale ináč bola plachá. No ale v novom je už dobrých 5 hodín, a vraj doteraz nevyliezla z prepravky. Skrčila sa vzadu, a len tak smutne pozerá. Tak bola, aj ked som odchádzala, vobec na mňa nereagovala. Pred prepravkou je mištička s jej oblúbeným jedlom. Nová majiteľka sa jej chodí prihovárať, ale usúdili sme, že zas to netreba preháňať, aby sa micka spamätala. Ešte predtým som ju zobrala vetovi na prehliadku, odčerviť a ostrihať pazúriky, tam bola jak paralyzovaná. Dokedy môže takýto stav trvať? Zajtra bude cez den doma sama, lebo majiteľka ide do práce. Ked sa to ani do zajtra večera nezlepší, nedajbože nebude ani jesť (naposledy jedla dnes ráno), čo máme urobiť?
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod guest 29.1.2013 10:59

kikamici napísal:tak dnes podvečer som dala vonkajšiu micenku do bytu. Zobrala si ju mladá sympatická baba. Micena vyrastala na našom parkovisku od mačiatka. Ako som písala, ku mne sa túlila ked som ju krmila, nechala sa hladkať, škrabkať, alebo len tak pri mne aj 20 minút ticho sedela, ja som čupela. alebo mi vložila predné labky do dlane, a tak jemne škrabkala. Ale ináč bola plachá. No ale v novom je už dobrých 5 hodín, a vraj doteraz nevyliezla z prepravky. Skrčila sa vzadu, a len tak smutne pozerá. Tak bola, aj ked som odchádzala, vobec na mňa nereagovala. Pred prepravkou je mištička s jej oblúbeným jedlom. Nová majiteľka sa jej chodí prihovárať, ale usúdili sme, že zas to netreba preháňať, aby sa micka spamätala. Ešte predtým som ju zobrala vetovi na prehliadku, odčerviť a ostrihať pazúriky, tam bola jak paralyzovaná. Dokedy môže takýto stav trvať? Zajtra bude cez den doma sama, lebo majiteľka ide do práce. Ked sa to ani do zajtra večera nezlepší, nedajbože nebude ani jesť (naposledy jedla dnes ráno), čo máme urobiť?

podla mna netreba este panikarit
ked sme cez sviatky brali nasu macku Bertu na dlhsiu navstevu, tak prvy den (respektive vecer, ked sme prisli) nevyliezla spod postele a v noci ma skoro pridusila, vysla na postel a tak sa tulila k mojej hlave, co inak uz vobec nerobieva, uz je to velka dora ...samostatna ktora za normalnych okolnosti spi sama, nesla jest a nevylakali sme ju ani na jej oblubenu kuraciu pecienku, nesla ani na vecko, toto bolo aj na druhy den...
az podvecer opatrne vyliezla a chodila okolo izby prenuchavala vsetko, kazdy roh, napila sa vody (ale ziadne vecko ani strava) a v noci sme ju uz poculi ako obchadza cely byt a skuma, isla aj na vecko a zozrala co mala v miske a na dalsi den uz bola okej...
macka v pohode vydrzi bez stravy jeden den aj dva dni a potrebuje pokoj na preskumanie noveho prostredia, mozno v noci vylezie von, alebo ked bude majitelka v praci...musi si vsetko onuchat a preskumat a to trva...
ak sa cely jej presun spajal este aj s vetom tak sa chuda ma z coho spamatavat :-)
prvy krat vet, prvy krat byt..treba jej dat cas...
macicka je opatrne a obozretne stvorenie a ma svoj vlastny sposob adaptacie na nove prostredie, robi to po svojom, myslim ze prihovaranie a lakanie nasilu von nema ziaden pozitivny ucinok, treba jej dat vodu a jedlo k prepravke, vecko tiez na jej dohlad, obcas v nom pohrabat, aby mice zaplo na co to je a zbytok nechat nanu
ja myslim ze vsetko bude okej, drzim silno palce :wink:
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56

Reklamy

Odoslaťod kikamici 31.1.2013 20:19

tak nová majiteľka ju už nechce, najprv ňou bola nadšená, aj fotky posielala, a teraz, ked micenka začala už konečne aj žrať, tak ju zavrela na zasklenú lodžiu a tam je celý den aj noc zavretá. Ale slúbila, že si ju nechá, pokiaľ ju niekde neumiestnim. Panebože, ja som sa normálne rozplakala po tom rozhovore. Včera ju ešte okúpala, zabalila do teplučkej osušky, poslala mi fotky. A potom si ju prvýkrát zobrala z tej lodžie na noc do bytu, a vraj celú noc micenka na ňu čumela z pelíška, a že ona sa čudne cítila. Nechápem to naozaj, ved jej mama má mačku v byte. Normálne sa ju bojím dalej ponúkať, micena konečne začínala prekonávať ten šok, a teraz toto. Ale na ulicu ju už nevypustím ani za svet, lebo ako jediná z našich vonkajších miceniek sa bojí spávať v búdičke, a len sa krčí pod autami. Síce búdičiek už vyskúšala 3, vždy na inom mieste, ale ked ju odtiaľ vyhnal nejaký pes čo občuchával, už sa tam nikdy nevrátila, a už nešla ani do nových. Len sa v tých mrazoch krčila pod autami. Panebože, mám po nálade.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod kikamici 4.2.2013 19:27

tak micenu som si vzala od tej baby domov. Ale neviem, či si vobec zvykne na bývanie v byte. Stále leží cez den na jednom mieste, síce odskočí si nažrať, už papá pekne veľa, a aj do wecka pekne chodí. Na hračky nereaguje žiadne, taká je apatická alebo smutná, alebo si ešte potrebuje zvyknúť? V noci spávam s ňou v izbe (je to osobitná izba, kde je cez den sama, chodím sa s ňou mojkať). Cez den jedine čo ju zaujme, sú pieskomily v terárku, tak pri nich chvílu sedí a kuká, ale úplne kludne. To moj kocúr skáče na terárko, a cvaká zubami. Ked si ju zoberiem na kolená a pritúlim, hned pradie, prešlapuje na mne labkami, vystrkuje bruško, túli sa mi do náručia. Ale ked sa po nej načahujem, že si ju zoberiem, tak uhýba. V noci si ju zoberiem do postele, to isté šmajchlovanie, spí pri mne aj hodinu. POtom zase odíde na to svoje miesto. Ale minulú noc prišla sama a lahla si ku mne. Len prvú noc nariekala, teraz už nič. Strašne mi je lúto ked vidím, ako tam cez den len leží, no občas pozerá z okna, ale väčšinou len leží a to terárko. Má zápal dasien, dávam jej do papulky ATB, aj zúbok sa jej kýve, ten sa potom po preliečení vytrhne. Nejde mi to do hlavy, taká apatická a pritom v náručí taká šmajchloška. Proste, akoby sa ma trochu bála, kým si ju nezoberiem do náručia. Aj tie lieky do papulky znáša úplne bez odporu. Má asi 2,5 roka, na ulici bola od narodenia. Čo by ste mi poradili? Chcela som ju umiestniť, ale teraz si to neviem predstaviť, možno až poriadne neskôr.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod kikamici 4.2.2013 19:29

tak micenu som si vzala od tej baby domov. Ale neviem, či si vobec zvykne na bývanie v byte. Stále leží cez den na jednom mieste, síce odskočí si nažrať, už papá pekne veľa, a aj do wecka pekne chodí. Na hračky nereaguje žiadne, taká je apatická alebo smutná, alebo si ešte potrebuje zvyknúť? V noci spávam s ňou v izbe (je to osobitná izba, kde je cez den sama, chodím sa s ňou mojkať). Cez den jedine čo ju zaujme, sú pieskomily v terárku, tak pri nich chvílu sedí a kuká, ale úplne kludne. To moj kocúr skáče na terárko, a cvaká zubami. Ked si ju zoberiem na kolená a pritúlim, hned pradie, prešlapuje na mne labkami, vystrkuje bruško, túli sa mi do náručia. Ale ked sa po nej načahujem, že si ju zoberiem, tak uhýba. V noci si ju zoberiem do postele, to isté šmajchlovanie, spí pri mne aj hodinu. POtom zase odíde na to svoje miesto. Ale minulú noc prišla sama a lahla si ku mne. Len prvú noc nariekala, teraz už nič. Strašne mi je lúto ked vidím, ako tam cez den len leží, no občas pozerá z okna, ale väčšinou len leží a to terárko. Má zápal dasien, dávam jej do papulky ATB, aj zúbok sa jej kýve, ten sa potom po preliečení vytrhne. Nejde mi to do hlavy, taká apatická a pritom v náručí taká šmajchloška. Proste, akoby sa ma trochu bála, kým si ju nezoberiem do náručia. Aj tie lieky do papulky znáša úplne bez odporu. Má asi 2,5 roka, na ulici bola od narodenia. Čo by ste mi poradili? Chcela som ju umiestniť, ale teraz si to neviem predstaviť, možno až poriadne neskôr.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod felis 5.2.2013 13:14

Nevidím problém, podľa mňa si nádherne zvyká, priam obdivuhodne! Všetko chce len čas. Je to pre ňu veľká životná zmena, k lepšiemu. Mne by jej bolo ľúto prikrčenej pod autom, a ešte v zime. A zachránili ste jej život, skôr či neskôr by podľahla vonkajším nástrahám! Takto prežije dlhší a verím, že aj krajší život! V lani na jeseň k nám podobne pribudol cca 3 ročný kocúr, mal na krku špatnú ranu, celé dni sa zdržiaval pri autách v okolí, spal pri lampe, proste nevedel kam sa podieť. Vždy nás odprevádzal domov, nakoniec prišiel s nami. Je to už pár mesiacov a je to spokojný pohoďák. Každá mačka je iná, ale v konečnom dôsledku chce každá to isté, domov.

Skôr ma napadá, pokiaľ vychádza dobre s kocúrikom, čo si ju nechať a nestresovať ju viac? Obom bude spolu určite veselšie.

Nech sa darí!
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kikamici 5.2.2013 19:49

ja by som si ju strašne rada nechala, ale moja mama nechce o tom ani počut. Už mojho kocúra má dosť, ten má vyše roka. Ale toho musela prijať, lebo s ním som sa k nej pred polrokom už prisťahovala. Zatial je micena stále zavretá v tej izbe (17m2). Predtým to bola izba môjho kocúra, toho som teraz vysťahovala aj s príslušenstvom ku mne do izby, takže teraz je tam aj on s mojou čivkou. Ja sa s micenkou chodím veľmi často mojkať, a v noci pri nej spím 2-3 hodiny, potom musím ísť do mojej izby, lebo za dverami už knučí moj pes a mraučí kocúr, a nie je to nič moc o tretej v noci. Zatial to s mamou naťahujem tak, že si má po ňu niekto prísť, tak neurčito. Neviem, ako by sa znášala s mojim kocúrom. S mojim čivaviakom by sa asi znášala, lebo ked som ho pustila k nej do izby, micena len tak normálne pozerala naňho zo skrinky, a čivka krútila chvostom a volala ju hrať. Ale kocúr na ňu po pár minútach syčal, a potom aj ona naňho, takže neviem, či by sa skamarátili. Ináč, micka má tri kilá, taká drobná, a môj kocúr má už skoro 6,5, nie je tučný, len veľký, ten by ju prebil. Takže ešte tam budem asi púšťať psíka, nech si micka zvyká. Kocúra moc nechcem, lebo neviem, aké má micka choroby, síce kocúr je zaočkovaný, + aj proti mačacej leukémii.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod felis 7.2.2013 8:53

Váhový ani vekový rozdiel neznamená, že by si nemohli zvyknúť. Čas mnohé dorieši, ale je to na vás. Čo sa týka možného rizika prenosu chorôb vonkajšímí mačkami ... nepodceňujem, ale po dlhoročných skúsenostiach s pouličkami ako aj mainami s PP (máme doma aj také aj také) skonštatujem len toľko, že sa z toho robí väčší problém než je v skutočnosti. U nás každý prešiel karanténou, preventívne, ale nikto nikoho nikdy ničím nenakazil.
Čo sa týka nočných aktivít ... odkedy sme si pred skoro desiatimi rokmi priniesli domov prvú micenu zvonka, neprešla noc bez branných cvičení :cica2: Je to sila zvyku, ale aj ochoty obetovať časť svojho pohodlia. Keď niekto v mojej blízkosti povie, že sa nevyspal, len sa vduchu pousmejem. Ale našu svorku by som nedala za nič na svete!
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod kikamici 8.2.2013 20:00

tak nemám dobré správy o zdravotnom stave mojej novej miceny. Ked som ju zobrala od toho dievčaťa minulý piatok, išla som s nou zase vetovi, ale už inému. Tam povedali že má herpes vírus a zdá sa že aj kalicivírus. Dali je ATB Klindamicin 75 mg, 2x denne polku. Dnes som bola na kontrole, službu mala druhá doktorka. No a tá ma tak vyplašila, že som tam plakala. Micena má 2 lézie na jazyku, jasný kalicivírus. Micena je v pohode, žere jak najatá 3 taštičky denne, k tomu varené kuracie prsia s ryžou a mrkvou taký maglajs, to je akoby štvrtá taštička. Je hravá, už naháňa myšku v kruhu, aj špagát. Proste bez toho veta netuším nič. Problém je že mám aj kúcúrika, má tak do roka a pol, tiež z ulice mám ho od mačaťa. A vraj je to preňho nebezpečné. Nová micka je stále zatial len v osobitnej izbe, ale vraj to ja môžem prenášať aj na šatoch. Ruky si umývam vždy antibakteriálnym, aj šaty si akotak prezliekam vrchné tričká, ale toto sa nedá robiť stále, a navyše to by som tam musela za ňou chodiť ako, ved ten vírus môže hociako preniknúť von. Najprv som chcela dnes nechať micku uspať hned tam na veterine, tak mi tam vlastne aj doktorka povedal, že to v takýchto prípadoch odporučia, plakala som, rozmýšlala, ale mi to nedalo, pretože micka nemá viditeľne žiadne problémy. Na ulicu naspäť ju nedám, pretože podla doktorky bude potrebovať dosť často podávať ATB, no a na ulici ako by som to robila, už by sa mi ju asi nepodarilo chytiť,a zase ju zatvárať doma. Mám stiahnutý z tohto všetkého žalúdok, micena mi staršne prirástla k srdcu, vlastne som sa o ňu starala už na tej ulici dobrého pol roka,túlila sa ku mne. Teraz mi vlastne ide o mojho kocúra, aké máte skúsenosti, ako by ste to riešili, každá rada mi pomôže. Asi ich nikdy nedám do priameho kontaktu, a micena stále len v tej izbe...... Ako pred tým uchrániť kocúra, niečo na imunitu, alebo homeopatiká? A ako pomocť ešte lepšie micenke? Ponúkam ju na inzeráty už dlhšie, ale nikto nechce odrastenú micku, a teraz ešte takto chorú, to je bez šance. Kocúr je samozrejme zaočkovaný, to bežné očkovanie, ale že to je skoro nič platné??
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 9.2.2013 11:01

Najprv som chcela dnes nechať micku uspať hned tam na veterine, tak mi tam vlastne aj doktorka povedal, že to v takýchto prípadoch odporučia,

Mozem vediet meno tej "doktorky"?!?
Kalicivirus NIE JE dovod na uspatie! 2 rocna macka ma perfektnu sancu na uzdravenie, potrebuje len ATB na vykrytie druhotnych infekcii a lieky od bolesti, ak by prestala jest, tak infuzie.
Kalici je jedna z najcastejsich virusovych ochoreni maciek. Mala som doma za posledny rok aj kusok dokopy 4 macata z ulice s kalicivirom a ani jedinykrat sa nenakazili moje domace macky (macata neboli oddelene ani v jednom pripade).
Kocur sa samozrejme nakazit moze, ale aj nemusi, zalezi na jeho imunitnom systeme. Mozte im obom davat Plerasan sirup.

a teraz nadych, vydych a ukludnite sa. Mam pocit, ze kazdy vas prispevok je plny "hysterie" a pri kazdom probleme hned panikarite.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod felis 9.2.2013 18:05

Aj my sme uz za tie roky liecili a riesili aj zavazne zdravotne problemy, vacsinou s uspechom, aj ked boli aj vynimky. Ale nikoho sme neuspavali, a opat zopakujem ani sa nikdy nikto nenakazil.
Chce to pevne nervy a vydrz.
Nechat uspat zvieratko je absolutne krajne riesenie len ak nie je ziadna nadej, nie je to nahrada liecby.
Pokial macicka nevykazuje prejavy ochorenia, ktore jej znemoznuju zit ... dokonca ked sama papa - co je zaklad ...
vysetrenia neraz vykazu "pozoruhodne" vysledky ... Treba sa vzdy riadit v prvom rade spravanim a prejavmi zvieratka. A ako pisala miusiatko, netreba panikarit.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod AndreaO 12.2.2013 9:57

Len taky maly postreh, ked mozete calcivirus prenasat na satach, ako zabezpeci veterinarka, aby nenakazila jednotlivych klientov? Po kazdej navsteve predsa neperie oblecenie a neprezlieka sa. Ani po vasom odchode. Milujem vetov, co varuju, ze drzat zviera v izolovanej miestnosti nestaci, ze sa daju virusy prenasat na obleceni a podobne, a vobec im pritom nedochadza, ze vzhladom na to, ze v jeden den osetria x zvierat s y rozlicnych chorob, by boli najvacsim rizikom pre zvierata prave oni a navsteva akejkolvek ambulancie.
Obrázok používateľa
AndreaO
šelma
šelma

Založený: 18.11.2007 15:33

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na O mačkách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb