• Reklamy

zápach z papuľky

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

zápach z papuľky

Odoslaťod Cassy 15.12.2012 20:59

Dobrý večer. Mám 2 mačiatka posvätnej birmy. Kocúrik má 7 mesiacov a mačička 5. Zatial nie sú kastrované. Kocúrikovi už od príchodu strašne zapácha z papuľky. Chrup má vymenený a vyzerá zdravý, kŕmim ich Royal caninom kitten 36. Je veľmi milý a prítulný, ale keď na mňa dýchne, čistý hnus :-/ . Cítiť to niekedy keď napr.zívne aj z metrovej vzdialenosti. Tým, že olizuje seba aj mačičku im smrdia aj kožúšky. Stretli ste sa niekedy s niečím podobným?
Cassy
Nováčik
Nováčik

Založený: 10.12.2012 22:11
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Maja

Reklamy

Re: zápach z papuľky

Odoslaťod kitekatka 16.12.2012 1:03

pri vymene chrupu moze mackam zapachat z tlamy. moze to mat vsak aj iny povod - moze ist o bakterie v ustnej dutine,zubne kazy (to je podobne ako u ludi),dalej zapaly dasien,povlaky na zuboch,alebo nejaky traviaci problem.
konkretne nam pri zapachu veterinar vzdy odporucil odcervenie. macicky teraz odcervujem pravidelne a zapach nie je takmer ziadny.
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: zápach z papuľky

Odoslaťod kali 16.12.2012 5:48

Zapachajuci dych maciatka moze mat viac pricin.Ustna dutina:zapal dasien,zubny kamen,pokazeny zub,cudzi predmet v ustnej dutine,ochorenie slinnej zlazy ,novotvar.Hltan,hrtan:chronicky zapal sliznice,chronicky zapal mandli,novotvar.Zaludok a tenke crevo:chronicky zapal,parazity,zmena zlozenia mikroflory.Pluca:chronicke zapalove procesy,novotvar.Porucha funkcie hladkej svaloviny v traviacom trakte/plyny z tenkeho creva sa vracaju do zaludka a su vygrgane cez usta.Doporucil by som maca odcervit a ak zapach neprestane navstivit veta.Peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb