• Reklamy

Plesňové ochorenie

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Plesňové ochorenie

Odoslaťod Erika Slavojka 2.3.2014 14:25

Dobrý deň,

som tu prvý deň, tak neviem ako to tu presne funguje, ale potrebujem súrne poradiť :-(

Pred cca mesiacom zistil veterinár môjmu kocúrovi ušný svrab, dostala som na to Aurisal na vyplachovanie a Mitex na potieranie + dostal 2x očkovanie proti svrabu. Dodnes sa mu to však nejako nezlepšilo, aj keď on tvrdí že ušný svrab už nemá. Ale toto je ten menší problém. Odkedy mal tento ušný svrab, tak cca pred 5 dňami mu začala vypadávať srsť, ale KOPA srsti za ušami a na predných labkách :-( Vyzerá to hrozne. Tak sme išli znovu k veterinárovi že čo to môže byť, nezobral ani ster ani nič len tak od oka určil že je to nejaká pleseň, dal mi na to nejakú vodičku (do flašky takže názov neviem) na potieranie a tabletky Sporanox ( dal mi 3 kusy a povedal že mu to mám rozdeliť na 9 dní). Predtým sme žiadnu pleseň nemali. Čítala som tu niekde na fóre že sa to môže natierať aj Lamisilom, tak som kúpila aj ten Lamisil ale kocúr pri natieraní mňauká, asi ho to štípe :-( Máte s tým niekto skúsenosť? Čo Vám pomohlo? A prosím, môže sa to preniesť na človeka? Môj kocúr žije vonku na dvore ale keďže je chorý, zobrala som si ho k sebe do izby a veterinár ma na prenos neupozornil !!! Len som to čítala na fórach že je to vysoko prenosné :velmismutny:

Ďakujem za odpovede.
Erika Slavojka
Nováčik
Nováčik

Založený: 1.3.2014 1:17
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Erika

Reklamy

Re: Plesňové ochorenie

Odoslaťod kali 9.3.2014 12:50

Podla popisanych priznakov a neuspesnej terapie by bolo potrebne vykonat presnu diagnostiku:vyter,zoskrab na pritomnost parazitov - mikroskopia.Laboratorne vysetrenie na pritomnost bakterii/kultivacia,stanovenie citlivosti na antibiotika/,tak isto laboratorne vysetrit na pliesne,tych je viac druhov.Casto tieto problemy maju viac povodcov:parazit narusi kozu a sekundarne pokracuju bakterie,pliesne,kvasinky.Preto by bolo laboratone vysetrenie rozhodujuce a podla vysledkov zaviest terapiu,lebo ako ste popisali zatial je to strielanie naslepo.Este by som doporucil podavat macke pripravky na posilnenie imunitneho systemu,napr. probiotika,lebo tento stav moze byt sposobeny aj alerg.,alebo autoimun.problemom.Peter vet.z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Erika Slavojka 14.3.2014 9:47

Ďakujem pekne za odpoveď. Odvtedy sme boli u iného veterinára, ten sa vyjadril že predošlí veterinár skombinoval látky ktoré môžu byť smrteľné pre kocúra, veľmi som bola nahnevaná, od tohto sme dostali pipetku Advocate ale bohužial žiadne zmeny doteraz nenastali. Chlpy mu padajú stále, dokonca tam kde chlpy nemá a mal tam ružovú kožu tak mu koža zčernela, neviem či je to normálny jav. Kultiváciu som aj chcela ale na internete písali cenu 4eurá a táto si pýtala 50. Myslím že je to prehnané. Asi pôjdeme ešte k ďalšiemu vetošovi.
Erika Slavojka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod kali 14.3.2014 23:50

Bolo by mozne odfotit macku,celu a niekolko detailov z miest,kde su kozne zmeny? Moj mail je peter.kalinac@centrum.sk.50 za kultivaciu je prehnane vela.peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Reklamy

Odoslaťod Erika Slavojka 15.3.2014 10:09

Dobrý deň, ďakujem, poslala som vám fotky na email. Fotky sú vo velkom rozliseni takze si ich mozete aj priblizit aby ste lepsie videli detaily.
Erika Slavojka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod kali 16.3.2014 3:04

Poprosim poslat znovu,mal som plnu schranku a fotky nedosli.Schranku som vycistil.Za pochpenie dakujem.Peter vet. z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Reklamy

Odoslaťod Erika Slavojka 16.3.2014 12:51

Dobrý deň, v poriadku poslala som ešte raz, ďakujem pekne.
Erika Slavojka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb