• Reklamy

Stravovanie mačiek - druh krmív

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Stravovanie mačiek - druh krmív

Odoslaťod Toti82 22.5.2015 19:40

Ahojte všetci.
Ako pozerám táto stránka (fórum) už nie je to čo bolo kedysi. Pozerám jednotlivé príspevky a takmer všade len niekoľkoročné príspevky a často už neaktuálne. Bolo by dobré konečne, aby táto stránka ožila a nielen prežívala. Pridal som už zopár príspevkov, veľa ľudí si to pozrelo, ale niekto na to nereagoval. Pre začiatočníkov je takého fórum často veľmi vhodné a dôležité keď potrebuje poradiť, tak prosím píšte, reagujte a nielen čítajte. A nečítajte a nehľadajte len vtedy ak vy si potrebujete niečo zistiť, ale keď máte trošku času a chuť tak pokecajte si s ostatnými chovateľmi. Veď naše micinky sú často naše poklady, ktoré milujeme, tak sa podeľme o svoje zážitky, tipy, triky, rady a podobne.
Ja by som začal výberom granúl. Kto aké má skúsenosti so súčasnými granulami, alebo inými krmivami, či už konzervami a podobne.

My doma máme 2 mačičky, jedna je sibírska mačička a druhá je nevská maškaráda a pre mňa sú tie najkrajšie a najzlatšie stvorenia na svete. Keď sme si ich kupovali tak som dlho študoval aké krmivo im kúpiť. Samozrejme väčšinou sa odporúčali kvalitné granulky od rôznych výrobcov. Na základe dlhého študovania som sa rozhodol pre bezobilninové krmivo. Prvýkrát samozrejme to bol Whiskas (ešte pred bezobilninovým) , ale to len na začiatku. Potom sme si kúpili Taste of Wild Rocky Mountain Feline (6,8kg). Boli sme spokojný, mačičky to papali a nemali žiadne problémy. Potom sme si povedali, že skúsime niečo iné, veď nech aj mačičky majú zmenu. Kúpili sme granulky Orijen Kitten (2,27kg). Tie boli tiež v pohode. Samozrejme medzi granulkami sme im dávali aj rôzne kvalitnejšie konzervy, hlavne tuniaka pretože to tiež naše mačičky milujú. A keď už tak veľmi milujú ryby, tak sme po Orijene rozhodli kúpiť granule Acana Pacifica, kde je 70% - regionálne vysoko kvalitné mäso. No a potom sme začali mať problémy. Neviem či od Acany, alebo on konzervy, ktorú sme si raz kúpili v obchode LIDL, alebo od maškŕt ako Dreamis, ale mačičkám sa začal objavovať krv v stolici. Pochodili sme lekárov, skúšali sme odčervenie (nepomohlo to) a odstavili sme ich od Acany. Potom nejaké lieky proti koxidióze a objednali sme iné granule Applaws Kitten (2kg)....trošku sa to začalo zlepšovať, tak sme si mysleli, že to bude tá koxidióza, takže sme zase skúsili Acanu a mačkám sa zase výraznejšie objavila krv. Tak sme zase navštívili lekára, spravili rozbor trusu a nenašli tam žiadne parazity, všetko bolo ok. Tak vyzerá to tak, že to bude nejaká alergia na krmivo. Takže dostali sme pastu Diarsanyl a granule značky Royal Canin Veterinary Diet Sensitivity Control. Zatiaľ sa to zlepšuje celkom pekne a granulky papajú až jedna radosť. Takže teraz rozmýšľam, že ak skončíme s RC Veterinary Diet, tak si zase objednáme Taste of Wild, tam sme nemali žiadne problémy.

Má niekto nejaké podobné skúsenosti s alergiou na krmivo? Tak sa o to podeľte s nami. Alebo hociaké iné skúsenosti s krmiva, alebo hociaké názory na hociaké krmivo.
Toti82
Nováčik
Nováčik

Založený: 12.12.2014 19:45
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Tibor

Reklamy

Re: Stravovanie mačiek - druh krmív

Odoslaťod Toti82 2.6.2015 10:02

Takže 211 ľudí si to pozrelo a žiadna reakcia. To asi si pozrelo 211 ľudí, ktorí ešte nikdy v živote nemali žiadnu mačku a nemajú žiadne skúsenosti. Iróniou je, že človek chodí na fóra len keď niečo potrebuje alebo potrebuje pomoc, ale aby oni pomohli alebo poradili to nikoho nenapadne.

Žiaľ taký je svet, každý sa len pozerá (ako na facebooku každý každému fotku, ale že aby mu napísal a trošku si pokecali čo a ako to nie), nikto nezdieľa svoje informácie, bože chráň, aby niekomu náhodou pomohol a poradil. Žiaľ taký je svet a to len a len vďaka ľudom. Závisť a nenávisť sa pomaly stane tou najhlavnejšou charakteristikou Slovenska a možno aj ďalších krajín. Ľudia však vy pálite mosty medzi sebou, mosty sa majú stavať a budovať vždy nové a nové.
Táto stránka už na 98 percent zanikla, nemá význam tu prispievať.
Toti82
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod shiro 9.6.2015 18:46

No len sa nerozrev, jezisi....
Na toto forum sa obecne moc nechodi, lebo malo prispevkov denne = naco sem budem chodi. A ked sem nik nechodi = malo prispevkov denne. Zacarovany kruh.

Co sa krmiva tyka, myslim ze je hlupost kupovat krpate pidisacky, ako si pisal - 2.27kg a podobne vtipne cifry, dobre ze to vyrobcovia nevazia na 2.2786956kg, vyzera to komicky. Neoplati sa to a vo vysledku prerobis.
Ano, macke chcem to najlepsie, ale ja tiez nejem denne steak za 15eur, lebo na to nemam. Tot moj nazor k nejakym superkvalitnym granulam za 6-8e/2kg sacok. To radsej kupim kuracinu a tu jej dam.

Nasej cice (krizenec main coon a poulicnej) sme davali royal canin ked bola maciatko, potom sme kupili 14kg whiskas a teraz mame Optimu. Zatial jej vsetko chuti a nemala s nicim problem.
Jediny raz sa daco vyskytlo, paradoxne u (vraj)kvalitnych konzerv ci co to bolo, predavali to na vystave maciek. Cicu po tom nejak prehnalo a raz-dva krat si grcla.
shiro
mačiatko
mačiatko

Založený: 21.10.2012 13:59
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Toti82 13.6.2015 8:38

Nerozrevem sa, ja som to tu chcel len ako tak naštartovať. Tak isto ako ja tak aj ostatný sem chodia, aby sa niečo dozvedeli, alebo aby si poradili. Nechápem ľudí, ktorí sem chodia len preto, aby si niečo zistili keď niečo potrebujú ale oni sami k tomu nijako neprispejú. Pozrelo si to viacero ľudí a nikto nenapísal ani slovíčko a trošku ma to štve...

A ku krmivám. Z vlastnej skúsenosti píšem to, že niekedy je lepšie si najprv kúpiť menšie balenie, aj keď to vychádza drahšie. Niektoré mačky sú totiž citlivé a nemusí im pasovať krmivo a čo potom so zvyšným krmivom? Tiež sme si kúpili 6,8kg balenie a teraz mi to tam stojí...
A to, že mi kupujeme drahé krmivo, to neznamená, že musí každý. Nie každý ma dostatok financií na drahé krmivo. Ani mi nie sme boháči, ale podľa mňa sa oplatí kúpiť kvalitnejšie ak si to môžme dovoliť. Z kvalitnejšieho nezjedia tak veľa, lebo ich to viacej zahustí a neprejedajú sa a tým pádom ani nepriberajú. Taktiež nechodia tak často na toaletu (granule sušia, tak musia piť dostatok vody a čím viac granúl zjedia tým viac vody pijú) a tým pádom ušetrím aj na podstielke a tak isto nemusím až tak často čistiť tú podstielku. Takže v konečnom efekte som na tom možno rovnako ako keby som kupoval lacnejšie. A Whiskas tiež nie je najlacnejší, ale tam sa skôr platí za tie reklamy než za kvalitu krmiva. To ako keby som sa napchával chipsami, efekt sa nedostaví hneď len po niekoľkých rokoch. Ale nemusí. Je to individuálne. Niektoré mačky jedia len tie najlacnejšie krmivo a nič im nie je.
Toti82
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod shiro 15.6.2015 13:54

Mas pravdu, samozrejme, najprv kupit daco male na kostovku. Ale inac, brat velke balenia 8kg a viac, ak su. Tato Optima, co mame teraz stala 47e/8kg, ktovie preco nerobia aj vacsie. Predosly 14kg whiskas macka bastila takmer rok.

A pazrava je rovnako, je fuk ake granule jej dame :-) Zalezi od macky.

Noo, whiskas je dobre lacny, si pozri cenu znackovych veci ako Hills alebo Royal Canin, kde nemas problem vyhodit 50eur a viac. Whiskas stoji 20-30e.
Stretol som sa tu riadnymi mackofilmi, ktori by macke dopriali viac ako svojmu dietatu, takze nieje to vzdy len o tom co macke chuti a kolko to stoji ale aj o ludoch.
shiro
mačiatko
mačiatko

Založený: 21.10.2012 13:59
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Toti82 18.6.2015 19:45

Áno, je to aj o ľuďoch. Ja som tiež nečakal, že mi bude až tak záležať na mačkách... Mne hlavne ide o zloženie, vždy si dôkladne prečítam čo obsahuje a čo nie. Mnohé "značkové" krmivá obsahujú tiež veľa zbytočných vecí, alebo rôzne "zavádzacie" zloženie, preto nekupujem krmivo podľa značky ale hlavne podľa zloženia.

O optime som ešte ani nepočul, ani nestretol, takže neviem, ale tiež to nie je najlacnejšie. Mne zatiaľ najviac asi vyhovuje Taste of Wild Rocky Mountain Feline, má to celkom dobré zloženie, žiadne obilniny, nie je to lacné ale ani najdrahšie, a tiež obsahuje taurín, ktorý je pre mačky dôležitý, taktiež obsahuje dostatok bielkovín...jediné čo mi vadí, je množstvo mäsa...mohlo by tam byť viacej mäsa.
Toti82
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Toti82 18.6.2015 19:52

Tá Optima sa mi celkom pozdáva, ak ide o Visán Optima Nova Cat ADULT Chicken & Rice. Má aj dostatok mäsa, bielkovín a aj taurín. Budem musieť skúsiť, aj keby by som nemal teraz veľmi experimentovať. Neskôr kúpim jedno menšie balenie a uvidíme.
Toti82
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod DiaLCS 11.11.2016 11:16

Mne sa tak zdá, že niekto na FB písal, že v krmive TofW objavili pri rozbore nejaké mikroorganizmy. Ale neviem to presne. Vraj mala táto značka nejaké problémy.
Neviem či ste videli príspevok o Orijene. Videla som reportáž v TV, kde ľudia kŕmili svoje mačky Orijenom a prestali vládať chodiť na zadné nohy. Jeden z chovateľov sa pustil do pátrania a zistil, že to bolo spôsobené ožarovaním krmiva. Aby dlhšie vydržalo. Vraj už Orijen v súčasnosti neožarujú. Odohralo sa to myslím v Austrálii. Naštastie mojim chlapcom nechutia.
DiaLCS
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 31.10.2016 9:52
Počet mačiek: 3

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb