• Reklamy

Nová členka našej rodinky - Mafia

len tak...
  • Reklamy

Nová členka našej rodinky - Mafia

Odoslaťod juliena 20.3.2006 9:35

V piatok pribudol do našej zvieracoľudskej rodinky nový člen. Presnejšie členka. Malá, o to však drzejšia, tygrinka Mafia (myslím, že chápete prečo to meno). Pomaličky si na seba zvykajú s našim 3-ročným kocúrikom Felixom. Hoci ten sa prvý deň urazil, presťahoval sa na chodbu do Zarinho pelecha a spal tam s ňou celý deň. Odmietal byť v jednej miestnosti s tým malým prskajúcim votrelcom. Teraz už jeden druhého nesledujú ostrým zrakom ako to bolo prvé dni. Dokonca dokážu ležať pol metra jeden od druhého, ale ani na krok bližšie a žiadne prudké pohyby ! Inak následuje výmena názorov a kocúr urazenie odíde. Malá je ale poriadna beštia a ten náš sa vôbec nebráni, keď ona rýchlo zhltá svoj obsah misky, beží za kocúrom a odoženie ho od svojej. Chudáčik :jaziram: je z toho šoknutý a vyvaľuje zdesene oči na to malé dravé individúum, ktoré mu strčí hlavu do misky a sekaním labiek na okolo ho odoženie. ( :-D Mimochodom, on robil toto isté našej predošlej cice, teda bez toho prskania. Ale svojou mohutnosťou Miňu odstrčil. A ona s ním nezvykla bojovať. Iba ak šlo o surové mäso, ale tam to na ňu radšej ani neskúšal :D , lebo by dostal príučku.)
Včera aj predvčerom som sa s nimi hrala tak, že keď ležali pár desiatok cm od seba, zobrala som šnúrku z mojich nohavíc, s ktorou sa Félix tak rád hrá a postavila sa doprostred medzi mačky a kývala ju zo strany na stranu - kyvadielko. Keď bola na pravej strane, packami sa ju snažila zachytiť Mafia, keď na ľavej, tak Félix. Občas sa ju niekomu podarilo mi ju vytrhnúť z ruk a potom sa s ňou poriadne vyhral. Pri tejto hre na seba vôbec nesyčali, len so záujmom jeden druhého pozorovali. Ale akonáhle som šnúrku schovala, a oni sa zahľadeli jeden druhému do očí, znervózneli a Mafia zavrčala, Felix odpovedal, a keby som im neukázala šnúrku, tak sa rozbehnu frfľajúc na opačné smery. Ale večer si dali pár letmých pusiniek (dotkli sa ňufáčikmi a šli po svojom bez vrčania), takže verím, že to ide dobrým smerom. Hoci zatiaľ si neviem predstaviť, že by spolu spali v jednom klbku. Félix by sa s ňou už aj zahral, no ona je malá netýkavka, a stále má pocit, že s ním musí bojovať o pozíciu. Chápem to, lebo v útulku ich bolo v jednej miestnosti asi 7 ciciek. Už ju ale pomaly bojovné nálady opúšťajú, no ráno som jej musela dať po zadku, keď chcela kocúra odohnať od raňajok. Nič bolestne, ale prekvapilo ju to a schovala sa pod stoličku. Pochopila.
Ktovie čo sa deje doma teraz, keď sme všetci v robote. Dnes budú spolu sami niekoľko hodín. Dnes má každý člen rodiny dlhý pracovný deň a ja mám ešte kurz nemčiny po práci. Z domu som odišla o siedmej a prídem o šiestej večer. Myslím, že si zatiaľ budú robiť spoločnosť :wink: a možno sa aj skamarátia. :smutny:
Naposledy upravil juliena dňa 22.3.2006 9:27, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod evusik 20.3.2006 9:46

pripomina mi to nasu domacu dvojku :-) risko zil prve dva mesiace svojho zivota s 9 mackami a k tomu bol velmi slabucky, takze este doteraz ma pocit, ze musi o vsetko urputne bojovat... ked sme ho ako dvojmesacneho priniesli k miuske, ta ho sice parkrat bacla po nufaku, ale odvtedy je panom on - miu pravidelne vyhadzuje od misiek :-) ale zacala som to riesit tak, ze papaju masko oddelene (o granule sa nenatahuju, maju ich vzdy dost) a ked risko uz dopapa (co je vzdy minimalne o 5 minut skor ako miuska, hoci maju rovnaku davku), rychle mu zamedzim pristup k druhej miske :-D takze je z toho zvycajne dost nervozny, ale po chvili ho to prejde :wink:
drzim palce pri dalsom zoznamovani :wink:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod juliena 20.3.2006 9:50

evusik napísal:pripomina mi to nasu domacu dvojku :-) risko zil prve dva mesiace svojho zivota s 9 mackami a k tomu bol velmi slabucky, takze este doteraz ma pocit, ze musi o vsetko urputne bojovat... ked sme ho ako dvojmesacneho priniesli k miuske, ta ho sice parkrat bacla po nufaku, ale odvtedy je panom on - miu pravidelne vyhadzuje od misiek :-) ale zacala som to riesit tak, ze papaju masko oddelene (o granule sa nenatahuju, maju ich vzdy dost) a ked risko uz dopapa (co je vzdy minimalne o 5 minut skor ako miuska, hoci maju rovnaku davku), rychle mu zamedzim pristup k druhej miske :-D takze je z toho zvycajne dost nervozny, ale po chvili ho to prejde :wink:
drzim palce pri dalsom zoznamovani :wink:

Ako dlho ho už máš ? Toho som sa obávala, že Mafia bude komandovať nášho "milášika". On je taký ťuťko, on sa s ňou biť nebude, len aby to neodniesol na psychike. :smutny: :-/
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod evusik 20.3.2006 9:54

risko ku nam prisiel den pred vianocami. ma teraz necelych 5 mesiacov a miuska bude mat pravdepodobne (presny vek nevieme) 10 mesiacov. ja tiez nemam velmi dobry pocit, ked risko do miusky pri jedeni zapara, ale pri ostatnych cinnostiach su najlepsi kamarati, takze to zatial riesim len tym dozeranim na kradnutie z misiek :wink:
Eva Dobríková
Košice
---
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Petra17 20.3.2006 10:36

Blahoželám k správnemu výberu mena :-D :wink:
poškrabkaj Mafku za uškami :cica2:
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.10.2005 18:39

Reklamy

Odoslaťod lenka 20.3.2006 11:01

Gratulujem k macicke - je krasna a rovnako aj jej meno. Presne takto to vyzeralo aj u nas, ked som k Bonifacovi doniesla Ginger - skusala som ich zblizit cez hry, ale to malo ucinok iba vtedy, ked sme sa hrali - po hre sa skoncilo aj priatelstvo - ono to chce iba cas. A s jedenim je to tiez tak, ze Ginger je totalny zrut :-D - pernamentne vyjeda aj Boniho misku - nastastie si to podelili - Ginger preferuje konzervy a Boni zasa granule a s maskom ich vzdy nejak podelim :wink:
Klučková Lenka
Žilina

Bonifác / kríženec TUA - veeeľký lenivec
Ginger / kríženec BRI
Obrázok používateľa
lenka
šelma
šelma

Založený: 19.9.2005 8:24

Reklamy

Odoslaťod juliena 20.3.2006 11:28

lenka napísal: nastastie si to podelili - Ginger preferuje konzervy a Boni zasa granule a s maskom ich vzdy nejak podelim :wink:

to je milé :D

Mafia je všehožrútka a Felix brble, ale v podstate je to konzerviak, na granule hľadí spôsobom "a to musím :mutagen: ?" alebo "a kde je jedlo ? :jaziram: "
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 20.3.2006 19:17

Tiez chcem pogratulovat k novemu zlozeniu :-) a aj ku krasnemu menu. Mena takehoto vystizneho typu sa mi vzdy pacili. Nevolala sa nahodou Mafia aj macka v Miazgovcoch (kreslena rozpravka, ak si ju este pamatate :)? To mi len tak napadlo. Dufam, ze sa vsetci skoro skamaratia a vytvoria ten spravny gang :D .
Zuzka Mihaľová
Košice

Lucifer Triumetal, bradac velky cierny, *24. maj 2007
Chili, šibal domáci, * august 2005
Richy, maznák domáci, šibal č. 2, * máj 2006
Alik Angelinum, bradáč malý korenie a soľ , *21. januar 1997 + 15 marec 2007 :smutny:
Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Založený: 4.2.2006 10:10

Reklamy

Odoslaťod catka 20.3.2006 19:19

jasne, uz sme to s julianou preberali :-D

catka Napísal:
krasna macicka, uzite si s nou hodne radosti!
my sme mali kedysi s kamaratkou mafiu, ale ta bola cela cierna a pomenovala ju tak kamaratka podla macky, ktoru mali miazgovci (pamatate si ten kresleny madarsky serial?). v jednom dieli s nou isli do talianska na siciliu, stratila sa im a oni ju hladali po uliciach a vykrikovali na nu "mafia, mafia!"

na to som úplne zabudla, Miazgovci som úplne žrala ako dieťa
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Meno

Odoslaťod St.Germain 20.3.2006 19:20

juliena napísal:
to je milé :D

Mafia je všehožrútka a Felix brble, ale v podstate je to konzerviak, na granule hľadí spôsobom "a to musím :mutagen: ?" alebo "a kde je jedlo ? :jaziram: "

Mne sa zda, ze podobne meno uz ma podobna macka http://www.kayrakedi.sk/macky.html
Majster,
St.Germain
Chovateľ
Chovateľ

Založený: 9.5.2005 18:57
Pohlavie: Muž

Reklamy

Re: Nová členka našej rodinky - Mafia

Odoslaťod juliena 22.3.2006 9:23

Tak a pridávam pár fotečiek aby ste vedeli o akú tigrovanú krásavicu ide :D
Prvý deň ešte zvedavo pokukovala. Toto je záber krátko po prinesený domov z útulku.
Obrázok
Na druhý deň naobed už ale spokojne polehovala na mojej posteli, a správala sa akoby tu bola odjakživa doma. Asi sa naozaj narodila niekde v byte. Má hygienické návyky, hned zistila, kde je kuchyna, vie že nesmie skákať po stoloch a je mimoriadne maznavá. Stačí aby som sa jej prihovorila a pradie tak hlasno, že je ju počut na druhom konci miestnosti. :D
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Kliknutím na obrázok sa vám ukáže celková veľkosť. Rozbalí sa vám link imageshack. Treba ešte raz kliknúť na otvorený obrázok a ukáže sa jeho úplná veľkosť.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Re: Nová členka našej rodinky - Mafia

Odoslaťod juliena 22.3.2006 9:42

Ešte pár fotiek urazeného Félixa, spiaceho prvé dva dni v psom pelechu s našou foxterierkou Zarou: :smutny: :jaziram:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Po kliknutí na obrázok sa vám otvorí odkaz na imageshack s veľkosťou fotky prispôsobenou vásmu monitoru. Po kliknutí na ňu sa vám ukáže skutočná veľkosť.
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Petra17 22.3.2006 10:12

Krásne fotečky, Juli. Mafia je krásna cica. :iloveyou:
Félix je ešte urazený?
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.10.2005 18:39

Reklamy

Odoslaťod juliena 22.3.2006 10:27

Petra17 napísal:Krásne fotečky, Juli. Mafia je krásna cica. :iloveyou:
Félix je ešte urazený?

:D Nie, dnes ráno bok po boku pozorovali spolu cez sklo balkonových dverí drzého holuba, ktorý sa prechádzal po zábradlí, než som ho neodplašila, aby nam "ne hmm hmm" na balkon. :cerveny:

Mafia je ako modelka, kedykoľvek vyberiem foťák a objektív namierim na ňu, začne pózovať. :befucking:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod evusik 22.3.2006 10:42

juli, mas fakt krasnych maznakov :-)
a chcela by som mat doma tiez taku manekynku - mojich ciciakov odfotit je hotova vyzva :wink:
Eva Dobríková
Košice
---
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb